Afyonkarahisar’a atanan Kübra Güran Yiğitbaşı ilk başörtülü vali oldu. Peki Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir?

Afyonkarahisar Valisi olarak atanan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Kübra Güran Yiğitbaşı, ilk başörtülü vali oldu. Kübra Güran Yiğitbaşı en son Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda Bakan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Ankara’da dünyaya gelen Kübra Güran Yiğitbaşı 1979 doğumludur.

KÜBRA GÜRAN YİĞİTBAŞI KİMDİR?
1979 Ankara doğumludur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde bitirdikten sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde “Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi” üzerine çalışma yapmıştır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde, “İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı” adlı teziyle doktorasını tamamlamıştır.

Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım adlı kitabın yazarı olan Yiğitbaşı, 2019 yılında Basın İlan Kurumu Genel Kurul temsilcisi olarak atandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görevini sürdürürken, Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle Afyonkarahisar Valisi olarak atandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.