APE Coin nedir? APE Coin nereden ve nasıl alınır

NFT’lerin yükselişi ile birlikte ürettikleri NFT’lerle adından söz ettiren Bored Ape Yacht Club (BAYC), yeni coin’ini duyurdu. BAYC Twitter üzerinden ApeCoin ile ilgili açıklamada bulundu. Peki, Ape coin nedir?

Dünyanın en popüler NFT koleksiyonu olan Bored Ape Yacht Club (BAYC)’nin yaratıcısı Yuga Labs, ApeCoin’in (APE) piyasaya sürüleceğini ilan etti. Birçok kişi tarafından ilgi ile takip edilen firma coin’ini piyasaya sürmesi yatırımcıların ilgisini çekti. Twitter’dan yapılan açıklamada ApeCoin’in misyonu “Web3’ün ön saflarında merkeziyetsiz bir topluluk oluşturmayı güçlendirmek için kullanılacak kültür, oyun ve ticaret token’ı” sözleriyle özetlendi.

BAYC ekosisteminin üyelerine, 17 Mart saat 12:30 UTC’de başlayarak 10.000 jeton tahsislerini talep etmeleri için 90 günlük bir süre verdiğini duyurdu. NFT ile ilişkili jetonlar yalnızca bir kez talep edilebilecek. Ayrıca APE Coin, 17 Mart Perşembe günü Coinbase, FTX, Binance, Kraken, Gate.io, Bybit, Huobi ve KuCoin gibi büyük borsalarda listelenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.