Pazartesi okullar tatil mi? Kar tatili ne zaman bitiyor?

Öğretmenler, öğrenciler ve velileri İstanbul’da kar yağışının devam etmesi nedeniyle okulların durumunu sorgulamaya başladı. Kar yağışı dolayısıyla 14 Mart 2022 Pazartesi okulların tatil olup olmadığı arama motorları aracılığıyla sıkça araştırılıyor. İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle okullar İstanbul Valiliği tarafından tatil edilmişti. İstanbul’da ilan edilen tatil 14 Mart Pazartesi gününe kadar devam edecek.

PAZARTESİ OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul’da 14 Mart Pazartesi gününe kadar okullar tatil edildi. Ancak 14 Mart Pazartesi günü okullar henüz tatil edilmedi.

Valiliğin söz konusu kararı şöyle açıklandı:

“10 Mart 2022 Perşembe gününden itibaren; İlimiz dahilindeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları,

Kur’an kursları ile 4-6 yaş arası ana sınıfları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında eğitim faaliyetlerine 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar ara verilmesine karar verilmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.