Şevval Sam kimdir, kaç yaşında, nereli?

Şevval Sam son dönemlerde Yasak Elma dizisindeki oyunculuğuyla çok konuşuluyor. Aynı zamanda etkileyici bir sesi olan ve özellikle Karadeniz şarkıları ile çok sevilen Şevval Sam Şarkılar Bizi Söyler programına konuk oluyor. Peki, Şevval Sam kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte ünlü oyuncu, şarkıcı Şevval Sam hakkında bilgiler…

ŞEVVAL SAM KİMDİR?

1 Kasım 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Şevval Sam’ın annesi Leman Sam şarkıcı, babası Selim Sam müzisyendir. Kendisinden iki yaş büyük Şehnaz isimli bir ablası vardır. İlk ve ortaokulu Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu’nda okuyan Sam, liseyi İstanbul Zincirlikuyu İnsaat Teknik ve Yapı Meslek Lisesi restorasyon bölümünde okumuştur. Yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi grafik bölümünde tamamlayan isim, 1993-1999 yılları arasında Beşiktaş’ın Sarı Fırtına lakaplı efsane eski futbolcusu Metin Tekin ile evlilik yapmıştır ve bu evliliğinden Tarık Emir isminde bir oğlu olmuştur. Sanatçı Leman Sam’ın kızı olan sanatçı, çeşitli sinema film ve dizilerde rol almıştır.

Şevval Sam, 2010 senesinde 70’lerin arabesk şarkılarını kendine has tarzıyla, yorumlamış ve “Has Arabesk” albümünü çıkarmıştır. Arabesk müziğinin karakterine uygun olarak hiçbir elektronik enstrümanın kullanılmadığı albümde, Orhan Gencebay’dan, Ferdi Tayfur’a, Gülden Karaböcek’ten, Esengül ve Müslüm Gürses’e kadar dönemim ikon haline gelmiş arabesk sanatçılarının, arabesk tarihinde iz bırakmış, şarkılarına yer verilmiştir.

ŞEVVAL SAM’IN SEVGİLİSİ KİMDİR?

Daha önce Metin Tekin ile evlenip boşanan Şevval Sam’ın yaklaşık 12 yıldan bu yana müzisyen Sarp Maden’le gözden uzak bir ilişki yaşadığı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.