Zelenski Halka Direniş Çağrısı Yaptı: ‘Askeri Tecrübesi Olan Herkes Orduya Katılsın’

Rusya’nın Ukrayna’ya savaş başlatması ardından Cumhurbaşkanı Zelenski ‘Askeri tecrübesi olan herkesin gelip İçişleri Bakanlığı’na başvurmasını istiyoruz. Ruslara sesleniyorum. Sokağa çıkıp, tepkinizi gösterin’ dedi.

Rusya’nın başlattığı işgal sonrası ilk açıklamasını yapan Zelenski ‘Bunu yapabilecek herkese silah dağıtmaya başladık. Askeri tecrübesi olan herkesin gelip İçişleri Bakanlığı’na başvurmasını istiyoruz. Bizi koruyan savaşçılarımıza kan bağışı yapmanızı istiyorum.Tüm iş insanlarımız da geleceğimiz için sorumluluğu paylaşmaktadır. Mağazalarımızın dükkanlarımızın dolu olması gerekiyor. Ülkenizi savunmaya hazır olun. Ukrayna vatandaşlarının her biri vatanını korumak için elllerinde silahlarla hazır olacak. Her Ukrayna vatandaşı ülkesini koruyacak’ dedi.

Rusya ile diplomatik ilişkilerini koparan Ukrayna ‘Ülkemizi Rusya’ya bırakmayacağız. Rusya, ülkemize sabah saatlerinde Nazilerin 2. Dünya Savaşı’nda yaptığı gibi korkakça saldırmıştır. Rusya vatandaşları hangi yolu seçeceklerini kendileri karar verecek. Ruslara sesleniyorum. Sokağa çıkıp, tepkinizi gösterin.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.